15 Jun
15Jun

Az elmúlt hetekben két olyan a Magyar Tűzoltósport Egyesület - MTSE Hungary által szervezett versenyen vettek részt önkéntes tűzoltóink, amelyek ismét meglehetősen megterhelőek voltak.

A Szent Gellért tér-Műegyetem M4  metróállomás volt a helyszíne annak a lépcsőfutásnak, ami igazából egy mozgólépcső futás volt. A teljes védőfelszerelésekben felfelé  futó tűzoltók dolgát a végletekig nehezítette, hogy közben a 40 méter hosszú mozgólépcső lefelé  haladt. Az éjszakába nyúló versenyen meghívásos alapon 27 tűzoltó indult, közülük mindössze 13-an értek fel a célba. Önkéntes tűzoltóink közül ketten vállalták a rendkívüli megmérettetést, az alig több mint 38 másodperc alatt felérő Jánosa Bence III. helyezettként  állhatott a dobogóra.

A pécsi TV toronyban 438 lépcsőfokot kellett leküzdeni, de közben hat szakmai feladatot is végre kellett hajtania annak a nyolcvan tűzoltónak, akik között egyesületünk három önkéntes tűzoltója is rajthoz állt. A Backdraft 2024-es versenyen Klecska Eszter elhozta a korosztályos  bronzérmet, Jánosa Bence és Laskóy Barna pedig szintén a korosztályuk 9. illetve a 15. helyén végeztek.

A felkészülésünket a sportolási lehetőség biztosításával a Külkerpark - Strand a város felett, és a Gyarmati Dezső Uszoda  - II. kerület támogatja.
A versenyeken induló minden tűzoltónak szívből gratulálunk!

A képeket köszönjük: Tücsök Györgynek, és Gyöngyi Ferencnek